Понеделник, 9-ти декември неработен ден за сите граѓани

Охрид, 2. декември 2019 (ИНПРЕС) – Согласно со Законот за празниците недела 8-ми декември, празникот „Св. Климент Охридски”, односно понеделник 9-ти декември е неработен ден за сите граѓани во земјава.

Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честитаат празникот „Св. Климент Охридски”. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива