19-годишен жител на селото Белчишта физички го нападнал родениот татко

Охрид, 6. декември 2019 (ИНПРЕС) – На 5-ти декември 2019 година, во Полициската станица во Охрид, пријавено е нарушување на јавниот ред и мир.

– 19-годишниот С.Ј. во селото Белчишта, физички го нападнал неговиот татко М.Ј. од истото село. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива