Во Охрид денес променливо облачно време со врнежи од дожд и температура до 12. степени

Охрид, 7. декември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд особено претпладне, во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Максималната температура во Охрид ќе достигне 12. степени.

– Во недела и понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето со магла по одделни котлини. Нови врнежи од дожд, а на планините од снег се очекуваат од вторник, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ИнПрес