Хуманитарен новогодишен ручек за семејствата со социјален ризик

Охрид, 25. декември 2019 (ИНПРЕС) – По повод претстојните новогодишни празници локалната самоуправа, градоначалникот на Охрид и Црвен крст Охрид, а од оваа година со поддршка и на Ротари клубот Охрид, организираат хуманитарен новогодишан ручек за семејствата од Охрид кои живеат во социјален ризик.

На децата од овие семејтва Дедо Мраз ќе им подели новогодишни пакетчиња

Овој хуманитарен настан ќе се одржи во ОУТУ „Ванчо Питошески“ денес од 12:00 часот. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива