Пријава за охриѓанец кој физички ја нападнал сопругата

Охрид, 7. февруари 2020 (ИНПРЕС) – На 6-ти февруари 2020 година, во СВР Охрид бил приведен 59-годишниот Љ.Д. од Охрид поради тоа што го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз неговата сопруга.

– Инцидентот се случил на улица „Крали Марко“ во Охрид. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива