Кралицата им нареди на Меган и Хари да се вратат, понуда што не можат да ја одбијат

Лондон, 13. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Кралицата Елизабета ги повикала Меган Меркл и принцот Хари да се вратат во Велика Британија на почетокот на март по повод одржувањето на прославата Денот на Комонвелт.

На 9-ти март „избеганиот пар“ би требало да се врати и за да ја збогати прославата за британската јавност да не ги осуди, доколку одлучат да не се појават и на таа прослава.

За кралицата ова е многу значаен датум па сите се убедени дека Меган и Хари ќе мора да ги спакуваат куферите и од Канада да пристигнат во Британијa затоа што немаат никава можност тоа да го одбијат.

Меган и Хари се отселија во Канада и својот дом го пронајдоа на луксузно изнајмен имот на островот Ванкувер. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива